BC Řipská - logo
českyenglish

Billiard club Řipská
Denně 13-01 hod.

  • Kulečník 1 x Snooker, 15 x Pool, 4 x Karambol
  • Šipky 3 automaty
  • Teplá a studená kuchyně Od předkrmů až po dezerty
  • Široká škála nápojů Nealko, pivo, víno, destiláty, koktejly, káva, čaj,...
  • Prodej kulečníkového zboží Tága, křídy, koule, rukavičky, stoly, sukna,...
  • Sportovní akce Pravidelné kulečníkové a šipkové turnaje
Fotogalerie

HAPPY HOURS!!

  • Happy hours kulečník: 13-18 hod.

Nejvyhledávanější kulečníkový klub v Praze! Telefonické rezervace: 224 251 430, 602 444 532. Platby přijímáme pouze v hotovosti.

TITUL PRO ŘIPSKOU NA DOMÁCÍ PŮDĚ

Vyvrcholením sezóny a zároveň závěrečným turnajem bylo Mistrovství ČR v týmové kategorie. Naše herna hostila osm nejlepších týmů republiky, mezi které se probojovalo i naše Áčko ve složení Erős, Houdek a Brőschel. Nadupané a hodně vyrovnané startovní pole těžko určilo favorita před turnajem. Dalo se očekávat, že o titul bude bojovat MPC Pardubice (Žalman-Hajdovský-Brancuský-Tužil), Billard Centrum Praha (Gavenčiak-Stuna-Vobořil-Hajšman), obhájci titulu Balabuška Praha (Křenek-Bernášek-Hofman), ale i Mníchovo Hradiště (Dorobant-Nohynek-Kraušner). V ostatních týmech nechyběli další hvězdy českého kulečníku, kdy za DUNS zahrál čerstvý reprezentant ČR Petr Urban, nebo za Harlequin Jan Meisner.

Kapitán našeho týmu Dávid Erős do závěrečného boje sestavil čtyřčlenný tým, ve složení Erős, Houdek, Brőschel a Akenhead. První zápas jsme nastoupili proti BC Harlequin Praha. Kde Adam vysokým náběhem 59 vítězí proti Pavlovi Balaštíkovi, Meisner nedává moc šancí našemu Honzovi a vítězí 9:3. Rozhodující zápas mezi Akenhead a Vladyka dochází do dramatického závěru, kdy Vladyka provedl fatální chybu a James vítězí 8:6, postupujeme do dalšího kola.

Zápas o semifinále byl stejně vyrovnaný jako předchozí. James tentokrát jako první prohrává s Kraušnerem 7:9, kdy dotahuje skoro ztracený zápas ze stavu 1:6. Bohužel za stavu 7:8 udělá velkou chybu, která nás stála bod. Dávid Erős s Dušanem Nohynkem zahrál kvalitní a hodně vyrovnaný zápas v 8-ball. Dávid udržel v závěru klidnou hlavu a za stavu 7:6 střílí a čistou hrou končí zápas v poměru 8:6. Stav utkání byl 1:1, rozhoduje Adam Houdek se Slávkem Dorobantem v disciplíně 14/1. Vyrovnaný a nervózní závěr nakonec dopadl lépe pro Adama a vítězí 100:86. Tímto výsledkem náš tým postupuje do semifinále.

SEMIFINÁLE

Soupeřem bylo favorizované MPC Pardubice. Po nasazení hráčů na jednotlivé disciplíny bylo jasné, že Dávid musí vyhrát a Honza nebo Adam udělat bod. Zápasy se vyvíjely hodně vyrovnaně na dvou stolech, Broschel držel krok s Hajdovským, Adam také hrál vyrovnaně s Žalmanem. Dávidovi se proti Tužilovi povedlo několik sérií vyšších náběhů a vybudoval si tak bezpečný náskok. Skoro v jeden moment končí všechny zápasy. Dávid s náběhy 28,26,26 vítězí vysoko 100:36, Bröschel prohrává 6:9 s Hajdovským a klíčový zápas vyhrává Adam Houdek s Davidem Žalmanem 8:5. Postupujeme do finále.

FINÁLE

O titul mistra republiky jsme bojovali s výběrem Billiard Centrum Praha A. Na závěrečnou fázi se našim soupeřům povedlo získat na hostování českou jedničku Michala Gavenčiaka, dále za ně nastoupil Jakub Stuna, aktuální Mistr republiky v 10-ball a Zděněk Vobořil. Po nasazení hráčů se dalo předpokládat, že rozhodovat bude zase Adam s Jakubem. Bröschel zahrál super zápas v 9-ce s Vobořilem, když jednoznačně vítězí 9:3. Dávid narazil ve 14ce na Michala Gavenčiaka. Bohužel Dávid nedokáže zahrát hodně vysokou sérii, pouhých 26, 21, což na Michala nemůže stačit, jelikož hned v 5.náběhu Michal zahraje 68 a skoro tímto náběhem zápas rozhodne. David dostane ještě jednu šanci, avšak nevyužije a prohrává 56:100. Stav utkání 1:1, jak šlo předpokládat rozhoduje Adam a Jakub. V ten moment je stav 5:5 na 8 vítězných. V další hře už je vidět na obou hráčích nervozita a obrovský tlak. Nejdřív na jednoduché kouli chybu dělá Adam, Jakub lehkou pozici nezvládá dohrát a Adam se dostává do vedení 6:5. Rozstřel má však Jakub, který ho využije a srovnává dohrávkou na 6:6. Po taktické bitvě i pár chybách je stav 7:7. Jediná a poslední hra o titul. K rozstřelu jde Adam a po několika smolných i špatně zahraných rozstřelů tentokrát trefí perfektně a padají mu 4 koule. Na stole je jednoduchá pozice. Avšak za tohoto stavu nic jednoduchého neexistuje. Naštěstí Adam je zkušený a udrží nervy pod kontrolou a stůl dohrává bez komplikací. Po potopení poslední černé koule zazní obrovský řev yeeeeeees a Řipská může slavit titul mistra republiky.

Rádi bychom našim sportovcům poděkovali a poblahopřáli za fantastický výkon a že dokázali v obrovské konkurenci pro náš klub vybojovat prestižní titul mistra republiky v týmech.

Závěrem se loučíme se slovy kapitána Dávida Erőse

„Povedlo se nám hodně cenné a velké vítězství, náš tým bojoval jak o život a všichni dokázali přispět k úspěchu. Před turnajem, když jsem viděl sestavy týmů, jsem věděl, že lehký zápas mít nebudeme a každá hra bude klíčová. Naštěstí jsme se sešli dobře naladění a ve vynikající formě. Mentální a psychická připravenost našeho týmu svědčí o tom, že jsme dokázali v těch nejnapjatějších momentech obrátit stav na naši stranu. Těžko by se určil nejlepší hráč týmu, ale pravdou je, že Adam vyhrál 4 ze 4 klíčových zápasů. Rád bych poděkoval svému týmu za skvělý výkon, za vzájemnou podporu a doufám, že za rok to zopakujeme.“

Zlato, stříbro, bronz a páté místo pro Řipskou na Mistrovství republiky v 8-ball

Obrovského úspěchu dosáhli závodníci našeho klubu na první etapě Mistrovství republiky jednotlivců. Perfektní start nemohl lépe dopadnout pro naše sportovce, jelikož odvezli zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Adam Houdek obhájil titul mistra republiky, Dávid Erős obhájil stříbro z minulého roku a Jan Brőschel přidal do svojí sbírky svojí první medaili z jednotlivců. Poprvé na sebe obléknul dres Řipské Josef Nechvíle, který výborně reprezentoval náš klub a přidal krásné 5. místo.

O víkendu 9.-10.září 2017 se odehrála kvalifikace i hlavní část MČR v 8-ball, domácí hernou tentokrát byl Harlequin Praha. Náš klub reprezentovali pouze 4 závodníci, avšak jejich kvalitu známe, očekávali jsme dobré výsledky. Kvalifikovat se musel Jan Brőschel i Adam Houdek. Dávid Erős i Josef Nechvíle již byli nasazeni do elitní 32ky. Honza s Adamem narazili na sebe hned v kvalifikační skupině. Zvítězil Honza, který vyhrál i svoje další zápasy a celou kvalifikaci. Adam se se štěstím probojoval taktéž, když těsně poráží Balana Arrivukkanana.

V neděli mezi nejlepších 32 nastoupili naši borci se skvělou hrou:

Adam Houdek : Pavel Tužil 6:2


Dávid Erős : Jaromír Linha 6:4


Jan Brőschel : Mario Marič 6:0


Josef Nechvíle : Roman Mirakhmedov 6:1

O postup mezi 16 nejlepších už jsme mohli vidět ostřejší zápasy, avšak náš výběr nezklamal a 2 ze 4 hráčů se probojoval na první pokus:

Adam Houdek : Josef Velíšek 8:5


Dávid Erős : Petr Brancuský 8:4


Jan Brőschel : Petr Urban 5:8


Josef Nechvíle : Marek Hajdovský 2:8

Druhou a zároveň poslední šanci museli Honza a Pepa využít a také tak učinili, kdy Honza poráží Pavla Halamku 6:3, Pepa Pavla Hajna 6:3

LAST 16

Rozhodně nejtěžší zápas čekal na Pepu Nechvíleho, který si vylosoval aktuální českou jedničku Jana Meisnera. Avšak zápas se pro outsidera Pepu vyvíjel skvěle, Pepa dokáže využívat chyby soupeře a sám přidává čisté hry. Velkému úspěchu se tedy dočkal náš nováček, který vyřazuje českou jedničku poměrem 8:5.

Adam Houdek vylosoval hratelnějšího Maria Mariče. Na psychiku těžší soupeř však ten den nedokáže Adama dostat pod tlak, což je jasně vidět na výsledku, kdy Adam vyhrává 8:2.

Taktický a velký souboj se odehrál mezi Honzou Brőschelem a Jirkou Vackem. Začátek zápasu je velice vyrovnaný, avšak konec zvládá lépe Honza a postupuje vítězstvím 8:4 do čtvrtfinále.

Dávid Erős si vylosoval Tomáše Vančuru. Jednoznačná převaha a skoro bezchybná hra Davida je velice těžko zranitelná a Tomáš s tím nic nedokázal udělat. Výhra v poměru 8:1 není třeba komentovat.

Čtvrtfinále – boj o medaile a hned 4 závodníci v dresu Řipské!!!

Bylo velkou otázkou, zda Jan Brőschel prolomí smůlu, historii, psychický blok a získá svojí první medaili z MČR. Jasná medaile pro Řipskou byla už před začátkem zápasů, jelikož Pepa se nalosoval na Adama. Tento zápas byl vysoce kvalitní z obou stran, avšak zkušenější Adam zvládá vypjatý závěr lépe i s drobným štěstím a vyřazuje Pepu v poměru 8:5.

Dávid Erős narazil na Jana Suchánka, kde jsme čekali vyrovnaný zápas. Honza se dostal do vedení 2:0, avšak David zbytek zápasu zahrál téměř bez chyby a vítězí nad soupeřem vysoko 8:3.

Psychicky nejnáročnější a také časově nejdelší zápas se odehrál mezi Honzou Brőschelem a Jakubem Stunou. Vyrovnaný, pečlivý a pomalý zápas došel ke stavu 6:6, kdy se nasazuje časový rozhodčí. Ten moment to bylo ještě náročnější pro hráče, obzvlášť pak pro Honzu, kde bojoval nejen se soupeřem ale i se svým psychickým blokem pátých míst na MR. Za tohoto stavu Stuna netrefí černou kouli a velkým dárkem posílá Honzu do vedení 7:6. V další hře Honza hezky dohrává stůl, avšak poslední kouli netrefuje, ale pod časovým tlakem i Stuna chybu udělá a Honza již nekazí a zápas dotáhne do konce, zvítězí 8:6.

SEMIFINÁLE: 3 ze 4 hráčů Řipské v boji o titul

Jan Brőschel narazil na Adama Houdka. Spokojení spoluhráči si to spolu rozdali o finále, kdy vypadalo, že je Honza favoritem. Vedl již 5:1, avšak v ten moment udělal hloupou chybu, po které se chytl Adam a vývoj celého zápasu se otočil. Honza má smůlu v dohrávkách a Adam sklízí otevřené stoly a bod po bodu se přibližuje k finálové účasti. Nakonec zvítězí 8:6.

Dávid Erős měl v semifinále jednoho z největších favoritů turnaje Marka Hajdovského. Diváci mohli vidět krásný zápas, kdy Marek rozstřeluje jak z jiné planety ☺ Začátek zápasu je velice vyrovnaný 3:3, poté se Marek dostane do vedení 5:3. Následně David přes taktickou bitvu Marka přinutí k chybě, svoje šance využívá, zápas otáčí a dočká se velkého úspěchu 8:5.

FINÁLE: ŘIPSKÁ vs ŘIPSKÁ, neboli odveta z minulého roku

Přesně před rokem Adam Houdek porazil v Pardubicích o titul Davida poměrem 8:5. Letos v Praze měl David šanci to Adamovi vrátit. Avšak zápas se pro Davida vyvíjel hodně tragicky. V nočních hodinách dělá hůř soustředěný David spoustu chyb a zápas je v plné moci Adama. Dostává se do vedení 6:0, 7:1, následně se na chvíli do hry zapojí i David a stáhne stav na 3:7. V tu chvíli Adam zavře zápas čistou hrou a výsledkem 8:3 OBHAJUJE TITUL MISTRA REPUBLIKY v 8-ball.

Našim sportovcům gratulujeme, fantastický úspěch pro náš klub a věříme, že v 9-ce budou stejně dominovat a přinesou další medaile a tituly.

Historie herny BC Řipská

Billiardová herna v Praze, Řipské ulici čp. 24 tu pro Vás je již od června roku 1993 a nachází se v prostorách bývalého kina Slavie, třicet metrů od pražského náměstí Jiřího z Poděbrad.

V prvopočátcích sloužila pouze jako karambolová a poolbilliardová herna o stolech 200 x 100 cm a přesto se za velmi krátkou dobu stala jedním z nejvyhledávanějších zábavních podniků své doby.

Téměř okamžitě si díky svému příjemnému zázemí, kvalitnímu vybavení, profesionálnímu personálu, bohaté nabídce teplých, studených i míchaných nápojů vytvořila velmi široké řady příznivců všech generací.
Jak čas ubíhal, začala stoupat i úroveň hry a přirozenou cestou se zde začala tvořit členská základna hráčů poolbilliardu i karambolu až byl v roce 1995 založen sportovní klub Club billiard Řipská, čímž souvisela i obměna a rozšíření herního vybavení.

„Malé“ poolbilliardové stoly vystřídaly devítistopé profesionální stoly Brunswick a Longony, a „malé“ karamboly pak stoly Helta a Søren Søgaard (210 x 105 cm). Navíc se pořídily také dva exkluzívní karambolové stoly Heinz (284 x 142 cm).

Jelikož herna Billiard club Řipská slouží nejen jako sportovní klub, ale především jako veřejný zábavní podnik a v nabídce najdete dnes i útulný šipkový kout. .

Pod hlavičkou Club billiard Řipská vyrostla spousta vynikajících hráčů i mezinárodní úrovně, jako např. Jan Bröschel, Veronika Liebová, Jan Vitouš, Jan Škvor, kteří klubu přinesli mimo spousty individuálních a také několik titulů ze soutěží družstev. Jmenujme např. tři po sobě jdoucí tituly Mistrů České republiky v trojbandu dvoučlenných družstev na stolech 284 x 142 cm Štěpána Kohouta a Jana Vitouše v letech 1999-2001 nebo titul Mistrů České republiky čtyřčlenných družstev v poolbilliardu v roce 2010, který získali Zaid Al-Tammimi, Adam Houdek, Pavel Zeman a Jan Bröschel. Dříve naši hráči vyhráli v týmech poolbilliardovou Štvanickou týmovou soutěž na jaře 1999, na podzim v roce 1999 a na jaře roku 2000 byli druzí.

V roce 2004 se Billiard club Řipská rozrostl také o kuchyň a tak k nám můžete přijít nejen na drink, posedět či si zahrát billiard nebo šipky s přáteli, ale také se výborně najíst. Nabízíme bohatou škálu teplých jídel všech druhů. Více se dozvíte v našem jídelním lístku.

Abyste se u nás stále cítili příjemně, herna postupně prochází rekonstrukcemi jak přední části s posezením, tak také kulečníkového herního sálu a na základě poptávky se opět rozšiřuje spektrum vybavení.
Od prosince 2010 zdobí náš herní sál také profesionální snookerový stůl značky Dynamic! Přehled našich kulečníkových stolů naleznete zde.

Billiard club Řipská je také velmi žádané místo pro pořádání různých akcí nebo firemních večírků. Umožňujeme pronájem nejen celého podniku nebo pouze přední části ale i kombinaci pronájmu přední části a části herního sálu. Gastronomii a catering Vám obstaráme dle Vašich specifických požadavků. Také Vám můžeme zajistit např. kulečníkovou exhibici nebo organizaci billiardového či šipkového turnaje, ke kterému Vám také zajistíme profesionální vedení. Kalkulace vypracováváme individuálně.